Bulunduğunuz Sayfa: Kepez Meyvecilik Hizmetlerimiz

Hizmetlerimiz

MODERN BAHÇELERDE, KALİTELİ MEYVE

900 da arazide, İyi Tarım Uygulamaları  çerçevesinde yetiştirilen meyveler, ziraat mühendislerinin gözetiminde kontrollü olarak üretilir ve hasat edilir. Hasat edilen meyveler en uygun koşullarda depoya taşınır ve ön soğutma, soğutma, tasnifleme, paketleme ve taşıma işlemlerinden geçirilir. İşlenen başlıca ürünler elma, armut, şeftali, kiraz, nektarin, erik, domates ve kayısıdır.

Kepez Meyvecilik’in modern meyve bahçelerinde üretilen her meyve, tüketicinin güvenle tüketebileceği, izlenebilirliği sağlanmış ürünlerdir. Kepez Meyvecilik aldığı uluslar arası belgelerle de bu kalitesini tescillendirmiştir.

KONTROLLÜ ATMOSFERLİ SOĞUK HAVA DEPOSU

2005 yılında kurduğumuz kontrollü atmosferli soğuk hava deposu ile hem kendi ürünlerimizin hem de sözleşmeli çiftçilerden aldığımız ürünlerin, en sağlıklı şartlarda muhafaza edilmesi, paketlenmesi ve sevk edilmesi için çalışıyoruz.

5 bin m² arazi üzerine kurulu tesisimizde, 2 bin 124 m² kapalı alanda yer alan ve 1200 ton kapasiteli soğuk hava depomuzun en önemli özelliği “atmosfer kontrollü” bir depo olmasıdır. Konusunda uzman teknik elemanlar tarafından kontrol edilen sistemde, ürünleri 12 aya kadar muhafaza etme şansı vardır.

Özenle ve yoğun emekle yetiştirdiğimiz ürünlerin depolanması ve pazarın isteklerine göre hazırlanması önemlidir. Soğuk zincir, hasat sonrası kayıpları önler, ürünlerinizin pazarda değerinde satılmasını sağlar !